8 upamiętniających ławek na całym świecie

Jim Henson i żaba Kermit – pomnik na Uniwersytecie Maryland

Jim Henson zdobył sławę dzięki bajce „Muppety” – lalek znanych na całym świecie. Jego pamiątkowa ławka została ufundowana przez społeczeństwo uniwersyteckie, aby oddać hołd swojemu byłemu uczniowi. Pomnik został odsłonięty w dniu 67 urodzin Jimiego Hensona.

statue-hensonumd

 

Ławka upamiętniająca Johnego Lennona w Hawanie 

Rzeźba legendy The Beatles jest wykonana z brązu, natomiast okulary są prawdziwe. Ławka posiada płytkę z marmuru z hiszpańskim tłumaczeniem jednego z najsłynniejszych tekstów Lennona: „Możesz powiedzieć, że jestem marzycielem, ale nie jestem jedyny”

lennon-havana-pedler

 

Ławka ku pamięci Micheala Jacksona w Brooklyńskich Ogrodach Botanicznych w Nowym Jorku

Ta legendarna ławka muzyczna została ufundowana przez jego oddanych fanów jako wyraz ich wdzięczności i uznania za wszystko, co zrobił dla muzyki.

 

img_8074

 

Ławka ku pamięci Pabla Picasso w hiszpańskiej Maladze

Pomnik z brązu upamiętnia jednego z największych artystów na świecie. Znajduje się w centrum Malagi, rodzinnym mieście Picassa.

picasso

 

Ławka ku pamięci Alberta Einsteina w Kalifornijskim Uniwersytecie Politechnicznym

Najsłynniejsza na świecie naukowa rzeźba została stworzona jako inspiracja dla młodych naukowców, aptek, fizyków, biologów i wszystkich przechodniów.

 

albert_front

 

Ławka ku pamięci Marka Twaina 

Ten brązowy posąg jest częścią serii rzeźb, a ten wielki pisarz został upamiętniony wśród innych wyjątkowych artystów, pisarzy, naukowców i muzyków.

twain

 

Ławka ku pamięci Thomasa Jeffersona w Williamsburg w stanie Wirginia

Rzeźba przedstawia trzeciego prezydenta Stanów Zjednoczonych, piszącego Deklarację Niepodległości.

jefferson

 

Ławka ku pamięci Georga Washingtona na Uniwersytecie George Washington

Pomnik z brązu George Washington został utworzony na terenie kampusu i jest to nowy dodatek do uniwersytetu imienia pierwszego prezydenta Stanów Zjednoczonych.

george-gwt-10142014-rjs-gallery-2-2000